Lista aktualności Lista aktualności

Sportowe walentynki w Nadleśnictwie Marcule

13 lutego w Puszczy Iłżeckiej po raz ósmy odbył się bieg walentynkowy zorganizowany wspólnie przez Nadleśnictwo Marcule i Stowarzyszenie Miłośników Aktywności Fizycznej „IŁŻA PĘDZI”. Walentynki to nie tylko święto zakochanych, ale dobra okazja dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić czas.

W biegu wzięło udział blisko 160 biegaczy, a w marszu nordic walking ponad 40 osób. Trasa biegu o długości 10 km i 5 kilometrowego marszu prowadziły przez urokliwe miejsca i leśne zakątki Puszczy Iłżeckiej i były zabezpieczone przez leśników. Bazą było tradycyjnie Centrum Edukacji Przyrodniczej i Arboretum im. ks. bpa Jana Chrapka w Nadleśnictwie Marcule.

Nagrodzono najlepsze pary biegowe, najszybszych biegaczy i biegaczki oraz zwycięzców nordic walking, a także biegających leśników, dla których pierwszy raz utworzono odrębną kategorię. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy medal i drobne upominki.

Wśród par najlepsi byli Justyna Słowik i Robert Bęben z OstroBiec, drugie miejsce zajęli Izabela Komar i Krzysztof Komar, także z tego klubu, a trzecie Agnieszka Adamowicz i Daniel Czajka ze Zwoleńnicy Biegania.

W kategorii Panów zwyciężył Karol Grabda z BiegiemRadom! uzyskując czas 35:46, drugie miejsce zajął Kacper Pająk z Team Zalesice, a trzecie Michał Kolaszt z Iłża Pędzi. W kategorii Pań najlepsza była Ilona Czarnecka z Czarnecki Run Team uzyskując czas 39:26, drugie miejsce na podium zajęła Basia Przeworska z tego samego klubu, a trzecie Sylwia Sobieszek ze Zwoleńnicy Biegania.

Wśród leśników najlepsi byli Michał Jagieło z klubu Iłża Pędzi (Zakład Usług Leśnych), Piotr Puchyrski z Zabiegane Starachowice (Nadleśnictwo Stąporków) – II miejsce i Michał Zdzymira z Klubu Biegających Leśników (Nadleśnictwo Kielce) – III miejsce oraz Donata Tokarska z OstroBiec (Nadleśnictwo Skarżysko).

Zwycięzcami nordic walking zostali wśród Panów: Jerzy Krakowski z PTG Sokół 1893 Mielec, Piotr Pacyna z Biegiem Radom (II miejsce) i Marcin Wiśniewski z JANO SPORT TEAM (III miejsce). Wśród Pań nagrodzono Anetę Rogalę z Chodzę Bo Lubię Ostrowiec Świętokrzyski, Ewelinę Walczyk z tego samego klubu oraz Magdalenę Wójtowicz.

Nadleśnictwo Marcule wraz z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Radomiu udzielili wsparcia organizacyjnego oraz ufundowali medale i nagrody.

Oprócz fanów biegania ze Stowarzyszenia Miłośników Aktywności Fizycznej „IŁŻA PĘDZI” na biegu spotkali się członkowie kilkunastu innych lokalnych grup biegowych takich jak Zabiegany Skaryszew, ZWOLEŃnicy BIEGAnia, Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy „OstroBiec”, Biegiem Radom!. Rozgrzewkę poprowadziła Ania z klubu fitness EuforiA.

Uczestnicy zgodnie podkreślali atmosferę miejsca wyjątkowo sprzyjającą aktywności fizycznej w lesie i integracji.