Lista aktualności Lista aktualności

Stop Smog

Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski włączyło się w ogólnopolską kampanię edukacyjną STOP SMOG, której celem jest podnoszenie świadomości ekologicznej przez sadzenie lasu, a przez to poprawa jakości powietrza, jakim oddychamy.

Głównym celem akcji jest szeroka kampania informacyjno-promocyjna dotycząca zanieczyszczeń powietrza i smogu, który szczególnie w miesiącach jesienno-zimowych występuje w dużych aglomeracjach miejskich, ale też w mniejszych i średnich miastach. Podczas akcji uczniowie i studenci wraz z leśnikami sadzą las. Pomaga to w walce ze smogiem – rośliny mają ogromną zdolność neutralizowania zanieczyszczeń atmosferycznych.

W ramach projektu 23 listopada 40 uczniów dwóch ostrowieckich placówek: Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii oraz Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego wzięło udział w sadzeniu kaliny koralowej na terenie Kącika Edukacyjnego w leśnictwie Zwierzyniec. Sadzenie krzewów poprzedziła prelekcja Dominika Szarego z Instytutu Ochrony Środowiska, który koordynuje akcję. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkali się przy tradycyjnym ognisku gdzie kontynuowali dyskusje na temat ekologii.

******

Akcja sadzenia lasu przez młodzież i studentów w ramach programu „Stop Smog” realizowana jest w całej Polsce. Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu uczniowie z lokalnych szkół sadzą las wspólnie z leśnikami w nadleśnictwach: Zwoleń, Suchedniów, Marcule, Dobieszyn, Ostrowiec Świętokrzyski, Barycz i Łagów.