Lista aktualności Lista aktualności

Święto Polskiej Niezapominajki

20 maja na terenie Zespołu Placówek Oświatowych w Piotrkowicach pod patronatem Nadleśnictwa Chmielnik odbyło się Święto Polskiej Niezapominajki – „Co nam daje las”. Podczas wydarzenia promowano także zdrową żywność z lasu i markę Lasów Państwowych „Dobre z Lasu”.

Uroczystość rozpoczęto od złożenia kwiatów przez reprezentację Nadleśnictwa Chmielnik na czele z nadleśniczym Zbigniewem Mleczko przed pomnikiem śp. Andrzeja Zalewskiego. Następnie w Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Piotrkowicach odprawiona została msza św. w intencji leśników i śp. Andrzeja Zalewskiego.

Po mszy św. na placu przy Zespole Placówek Oświatowych w Piotrkowicach odbył się festyn rodzinny. Na scenie dzieci z przedszkoli i szkół z gminy Chmielnik zaprezentowały występy artystyczne. Podczas festynu swoje stoisko prezentowało m.in. Nadleśnictwo Chmielnik. Oglądający mogli spróbować produktów marki „Dobre z lasu”, dowiedzieć się ciekawostek przyrodniczych oraz porozmawiać z leśnikami. Stoisko Nadleśnictwa Chmielnik cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników.

Zbigniew Mleczko nadleśniczy Nadleśnictwa Chmielnik zaprezentował na scenie krótką prezentację oraz wręczył nagrody dla laureatów konkursów „Kanapka zdrowia” oraz „Co daje nam las”.

Swoją obecnością na festynie zaszczycili m.in. Anna Krupka, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Piotr Wawrzyk, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, Renata Janik, Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego oraz Mariusz Ściana, członek Zarządu Powiatu Kieleckiego.