Lista aktualności Lista aktualności

XXVI Ogólnopolska Pielgrzymka Leśników na Jasną Górę

17 września odbyła się XXVI Ogólnopolska Pielgrzymka Leśników z udziałem RDLP w Radomiu. Tegoroczna edycja przebiegła pod hasłem „Zawierzamy Maryi Rodzinę polskich leśników”.

Celem Ogólnopolskiej Pielgrzymki Leśników na Jasną Górę jest przede wszystkim wyrażenie głębokiej wiary oraz nawiązanie więzi z Bogiem. Jest to również okazja do wymiany poglądów i ważnych dla leśników wartości ze społecznością leśną z całego kraju.

Spotkanie pielgrzymów z Delegatem Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Pracowników Leśnictwa, Gospodarki Wodnej i Ochrony Środowiska, Ministerstwem Klimatu i Środowiska oraz Dyrektorem Generalnym Lasów Państwowych rozpoczęło się przed Wałami Jasnogórskimi na Al. Henryka Sienkiewicza.  

Punktem kulminacyjnym pielgrzymki była msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Tadeusza Lityńskiego, Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Pracowników Leśnictwa, z udziałem regionalnych duszpasterzy. Homilię wygłosił Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel, Biskup Toruński, Przewodniczący Rady ds. Rodziny KEP.

W pielgrzymce wzięli udział m.in. pracownicy Lasów Państwowych, zakładów usług leśnych, przemysłu drzewnego, parków narodowych oraz szkół o profilu leśnym. Obecni byli również przedstawiciele Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu reprezentowana była przez dyrektorów, pracowników biura RDLP oraz przedstawicieli nadleśnictw. W pielgrzymce wzięli udział również przedstawiciele Zespołu Szkół Leśnych im. Romana Gesinga w Zagnańsku.

Uroczystość uświetniły poczty sztandarowe, w tym sztandar Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.