Asset Publisher Asset Publisher

IV Turniej o Puchar Dyrektora RDLP w Radomiu w Siatkówce

28 czerwca w hali sportowej w Bilczy na terenie Nadleśnictwa Daleszyce odbył się IV Turniej o Puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu w Siatkówce.

Turniej został zorganizowany przez Nadleśnictwo Daleszyce oraz RDLP w Radomiu.
Udział w zawodach zgłosiło 9 drużyn reprezentujących następujące nadleśnictwa: Daleszyce, Grójec, Stąporków, Ostrowiec Świętokrzyski, Radom, Suchedniów, Łagów, Starachowice i Zwoleń (wraz z przedstawicielem RDLP w Radomiu).

Drużyny grały w dwóch grupach systemem „każdy z każdym". Zmagania już od pierwszych spotkań dostarczały wiele emocji. Mimo, że nasi leśnicy to amatorzy turniej był na wysokim poziomie, a najciekawsze zagrania rozstrzygane były w tiebreakach.

Tytuł mistrzowski obroniła drużyna z Nadleśnictwa Daleszyce, drugie miejsce wywalczyło Nadleśnictwo Suchedniów, natomiast trzecie miejsce zajęli zawodnicy z Nadleśnictwa Stąporków. Wyłoniono także najlepszego i najwszechstronniejszego zawodnika turnieju (MVP), którym został Tomasz Stachera z wygranej drużyny Nadleśnictwa Daleszyce.

Wszystkie zespoły otrzymały dyplomy, a pierwsze trzy drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i medale dla zawodników oraz drobne upominki. Wręczyli je Marek Szary, zastępca dyrektora ds. ekonomicznych i rozwoju, Tomasz Guz, nadleśniczy Nadleśnictwa Daleszyce oraz Alicja Krasa z RDLP w Radomiu. Efektowana statuetka z drewna za zwycięstwo została wykonana przez leśnika, pasjonata rzeźbiarstwa Arkadiusza Mańczyka.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom, którzy wzięli udział w Mistrzostwach, Nadleśnictwu Daleszyce za świetną organizację, a zwycięzcom składamy gratulacje!