Asset Publisher Asset Publisher

Leśnicy pamiętali o rocznicy katastrofy smoleńskiej

10 kwietnia leśnicy z terenu RDLP w Radomiu upamiętnili rocznicę katastrofy smoleńskiej. Złożyli kwiaty w miejscach związanych z ofiarami katastrofy oraz uczestniczyli we mszy świętej.

Uroczystości rocznicowe rozpoczęto od złożenia kwiatów na przy grobie kapitana Artura Ziętka, jednego z członków załogi Tu – 154. W imieniu leśników kwiaty złożył Marek Szary, zastępca dyrektora RDLP w Radomiu ds. ekonomicznych i rozwoju.

Następnie pod pomnikiem Lecha i Marii Kaczyńskich oraz przy siedzibie Urzędu Miejskiego, w miejscu, gdzie 10 kwietnia 2010 r. gromadzili się i zapalali znicze mieszkańcy Radomia kwiaty wraz ze społecznością Radomia złożyli Andrzej Matysiak, dyrektor RDLP w Radomiu, Marek Szary, zastępca dyrektora oraz Jerzy Jacek Karaśkiewicz, nadleśniczy Nadleśnictwa Radom.

Następnie odbyła się msza św. w kościele garnizonowym w intencji 96 ofiar katastrofy smoleńskiej, podczas której obecny był Piotr Kacprzak, zastępca dyrektora wraz z przedstawicielami Nadleśnictwa Radom, w tym pocztem sztandarowym radomskich leśników.