Asset Publisher Asset Publisher

Uroczystość ku czci św. Franciszka - patrona leśników

3 października w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej leśnicy wspominali swojego patrona – św. Franciszka z Asyżu.

W konferencji „Święty Franciszek z Asyżu – Miłośnik Przyrody” wzięli udział pracownicy nadleśnictw i biura RDLP w Radomiu oraz przedstawiciele  instytucji i organizacji związanych z lasami, ochroną środowiska, a także księża i duszpasterze leśników. Wykład wygłosił o. Janusz Siwicki.

Po uroczystym przemarszu spod siedziby Nadleśnictwa Skarżysko do Bazyliki Matki Bożej Ostrobramskiej odprawiona została msza św. w intencji leśników ze wspomnieniem św. Franciszka z Asyżu. Celebrował ją JE ks. Biskup Piotr Turzyński wraz z duszpasterzami leśników – ks. Franciszkiem Berakiem, ks. Stanisławem Wlazło oraz ks. Dariuszem Kowalski

Elementami podkreślającymi rangę uroczystości były sztandary leśne oraz oprawa muzyczna uroczystości, którą zapewnił Zespół Sygnalistów Myśliwskich przy Zespole Szkół Leśnych w Zagnańsku. Wydarzenie odbyło się po raz siódmy w związku ze wspomnieniem św. Franciszka z Asyżu.

Pracownikom Nadleśnictwa Skarżysko, na czele ze Zbigniewem Dąbrowskim - Nadleśniczym Nadleśnictwa Skarżysko dziękujemy za przygotowanie i organizację pielgrzymki.