Lista aktualności Lista aktualności

Turniej Szachowy o Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Stąporków

Nadleśnictwo Stąporków zaprasza dzieci i młodzież szkół podstawowych do udziału w II Turnieju Szachowym o Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Stąporków. Rozgrywki odbędą się 17 czerwca w Stąporkowie, zapisy do 15 czerwca.

W rozgrywkach mogą wziąć udział dzieci i młodzież do lat 16. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 czerwca, obowiązuje limit zawodników: 40. Turniej odbędzie się w Sali Edukacyjnej przy Nadleśnictwie Stąporków przy ul. Niekłańskiej w Stąporkowie.

Zawody zostaną rozegrane w systemie szwajcarskim w dwóch grupach: grupa A ranking do 1399 i grupa B ranking do 1400 PZSzach. Trzech najlepszych zawodników z każdej grupy otrzyma puchary, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe. Zawodnicy będą mieli także możliwość zdobycia normy na IV i V kategorię szachową.

Rozgrywkom będzie towarzyszyło stoisko promocyjno-edukacyjne, przy którym zawodnicy w przerwach między partiami będą mogli porozmawiać z leśnikami, wziąć udział w konkursach, skosztować miodu i innych przysmaków z lasu oraz otrzymać sadzonkę leśnego drzewka.

Organizatorami turnieju są Nadleśnictwo Stąporków i Urząd Miasta  Gminy, Stąporków. Patronat honorowy nad zawodami objął Świętokrzyski Związek Szachowy w Kielcach.